Naujienos

 

Pasieniečių mokykla gegužės 6 d. atvers duris

2016.04.27

Pasieniečių mokykla 2016 m. gegužės 6 d. pasieniečio profesija besidomintiems jaunuoliams atvers savo duris. Renginio atidarymas 11 val. prasidės mokyklos didžiojoje salėje. Čia bus pristatoma pasieniečio profesija, bendri priėmimo į mokyklą ir atrankos reikalavimai.
 

Vėliau visi pasieniečių svečiai mokyklos sporto salėje galės pasižiūrėti kursantų atliekamų savigynos imtynių pratimų ir kitų sporto elementų. Ten pat specialistai papasakos apie bendrus fizinio pasirengimo reikalavimus.
 

Rikiuotės aikštėje atvirų durų dienos dalyviai galės susipažinti su VSAT naudojamomis transporto priemonėmis ir pasėdėti prie keturračio motociklo vairo. Čia pat jaunuoliai stebės kursantų parengtą rikiuotės pasirodymą. Jie galės apžiūrėti tarnyboje naudojamą ginkluotę, techniką ir įrangą. Kriminalistinių tyrimų skyriaus ekspertai pademonstruos dokumentų tikrinimo ir tyrimo įrangą ir papasakos, kaip su ja dirbama. Svečiai galės pasiklausyti Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų orkestro atliekamų kūrinių.
 

Vilniaus rinktinės kinologai su tarnybiniais šunimis pristatys pažintinę programą ir papasakos apie tarnybinių šunų svarbą saugant Lietuvos valstybės sieną. Bus pademonstruotos ir bendros tarnybinių šunų paklusnumo komandos. Svečiai galės įsitikinti, kad šuo gali būti ne tik draugas, bet ir geras pagalbininkas saugant valstybės sieną, sulaikant nusikaltėlius ir pažeidėjus.
 

Atvirų durų dienos lankytojai vėliau galės pasivaikščioti po mokyklą, auditorijose stebėti teorinius ir praktinius užsiėmimus, aplankyti Pasieniečių muziejų, mokyklos bendrabučius, sporto sales ir šaudymo tirus.
 

            Atvirų durų dienos nuolat organizuojamos ne tik Pasieniečių mokykloje, bet ir kituose VSAT padaliniuose.
 

            Pasieniečių mokykla yra profesinio mokymo įstaiga, rengianti kvalifikuotus pasieniečius, besirūpinanti pareigūnų mokymu, jų kvalifikacijos tobulinimu. Ji įsikūrusi Vilniaus rajone, Medininkuose. Čia kursantams sudarytos puikios mokymosi ir buities sąlygos. Pasieniečių mokykloje mokslai trunka 1,5 metų. Kursantai yra aprūpinami uniformine apranga, nemokamai apgyvendinami bendrabutyje, Lietuvos Vyriausybės nustatyta tvarka gauna stipendiją (vidutiniškai apie 140 Eur). Kursantams, baigusiems Pasieniečių mokyklą, išduodami profesinio mokymo diplomai ir kiti pažymėjimai, jiems suteikiama pasieniečio profesinė kvalifikacija. Vadovaujantis Stojimo į vidaus tarnybą sutartimi, visi absolventai įdarbinami VSAT padaliniuose. Tuomet tokiam tarnauti tik pradėjusiam jaunam pasieniečiui mokamas maždaug pusšešto šimto eurų atlyginimas neatskaičiavus mokesčių. Kuo ilgiau ištarnauja pasienietis ir kuo labiau auga jo kvalifikacija, tuo daugiau didėja ir atlyginimas.  
 

            Buvę kursantai, siekiantys karininko karjeros, baigę mokslus Pasieniečių mokykloje, gali stoti į Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto ištęstinių bakalauro studijų II–ąjį kursą ir mokytis pagal teisės ir valstybės sienos apsaugos programą.
 

            Norintiems mokytis ir įgyti pasieniečio profesiją daugiau informacijos apie Pasieniečių mokyklą ir atrankas galima rasti interneto tinklalapiuose: www.pasienietis.lt, www.pasienis.lt