Kviečiame pradedančiuosius mokyklų karjeros specialistus registruotis į konsultacijas el.p. geliune.adomaityte@lmnsc.lt
 

Naujienos

 

Karjeros planavimas turėtų prasidėti jau darželyje

2022.06.17

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos profesijos patarėja Sigutė Stonkienė „Švietimo naujienoms“ neretai atsiunčia savo ar žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“, kuriam vadovauja, narių rašytus tekstus apie gimnazijoje vykstančius renginius ar projektus. Jau prieš kelerius metus man ir kolegėms kilo klausimas, ką gi konkrečiau tie profesijos patarėjai mokyklose veikia – juk tokie etatai įsteigti tikrai ne visose Lietuvos mokyklose ir tose, kur mes mokėmės, tokių specialistų nebuvo, tad apėmė smalsumas. O neseniai ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pradėjo kalbėti apie ugdymą karjerai visose mokyklose nuo pirmos klasės, tad atsirado puiki proga S. Stonkienę pakalbinti, paprašyti, kad papasakotų apie tai, ką veikia, išsamiau.

 

Nuo ateinančių mokslo metų mokyklose profesinio orientavimo programa bus įvesta jau nuo pirmos klasės (planuojama, kad pradinukams papildomus užsiėmimus organizuos klasės auklėtojas). Ar jau žinote, kas ir kaip vyks Jūsų gimnazijoje, galbūt numatomi pokyčiai?


Prieš gerą dešimtmetį Juliaus Janonio gimnazija išsiskyrė iš kitų miesto ir Lietuvos mokyklų tuo, kad joje buvo įsteigtas profesijos patarėjo etatas. Šiais metais karjerą baigęs ilgametis direktorius Rimas Budraitis buvo įsitikinęs: pagalba, planuojant karjerą, yra labai svarbi, todėl mokiniui ji turi būti pasiekiama ne kur nors išorėje, o čia pat, vietoje, savo gimnazijoje.

Taigi pradėjau dirbti kaip profesijos patarėja, tokia lentelė yra užkabinta ir ant mano kabineto durų. Šis terminas buvo švietimo dokumentuose, nors pati pareigybė oficialiai reglamentuota nebuvo. Šių mokslo metų pradžioje pareigybės pavadinimas buvo pakeistas – tapau karjeros specialiste. Tai, matyt, susiję su numatomais pokyčiais: nuo rugsėjo 1 d. karjeros specialisto pareigybė bus įsteigta visose šalies mokyklose. Vertinu tai kaip labai sveikintiną žingsnį (pagaliau!), o atsakydama į jūsų klausimą, galiu patikinti: mūsų gimnazijoje niekas iš esmės nesikeis, karjeros paslaugos gimnazistams bus ir toliau teikiamos.Skaitykite daugiau