Naujai pradėjusius dirbti mokyklų karjeros specialistus kviečiame registruotis į individualias konsultacijas el.p. uks@lmnsc.lt
 

Naujienos

 

3 įgūdžiai, kurių reikės ateities darbuotojams – ir kur jų išmokti

2021.10.12

 

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (angl. OECD) yra paskelbusi sąrašą vadinamųjų „transformuojamųjų kompetencijų“, kurių šiuolaikiniams moksleiviams prireiks kuriant tvaresnį ir saugesnį pasaulį. 

 

Šios kompetencijos:

  • Gebėti kurti vertę. Vertė kuriama kvestionuojant nusistovėjusią tvarką, sprendžiant tiek senas, tiek naujai iškylančias problemas. Ji kuriama atrandant naujus sprendimus, tam reikia gebėti mąstyti „už ribų“, sujungti kūrybiškumą su kritiniu mąstymu.
  • Analizuoti konfliktus ir dilemas. Kuriant naują idėją susiduria daugybė iš pirmo žvilgsnio nesuderinamų tikslų: aplinkos tausojimas ar ekonominis augimas, universalumas ar išskirtinumas, naujovės ar tradicijų tęstinumas? Tarp visų skirtingų nuomonių ir siekių reikia gebėti rasti bendrus taškus, mokėti įsigilinti į skirtingus poreikius ir rasti visiems priimtiną sprendimą. 
  • Prisiimti atsakomybę. Tai suvokimas, jog atliekami veiksmai turės poveikį kitiems žmonėms. Šis įgūdis reiškia, jog asmuo gali įvertinti savo veiksmus per savo patirtį, per turimų žinių prizmę, asmeninius ir visuomenės tikslus, per vertybes (kaip elgtis yra teisinga, kaip – ne). Šiam gebėjimui svarbi savo veiksmų analizė, savireguliacija, taip pat kritinis mąstymas, atjauta. 

Daugiau informacijos