52 užduotis
Luko finansai

Atlikdami šią užduotį, Jūs patobulinsite savo finansų valdymo gebėjimus.

Perskaitykite informaciją apie Luką, peržiūrėkite jo finansinę situaciją. Atsakykite į pateiktus klausimus.

LUKO FINANSAI. ATVEJO ANALIZĖ

Lukas yra 22 metų jaunuolis iš Mažeikių, šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Vilniuje. Baigęs universitetines vadybos studijas, jis nusprendė likti ir pradėti dirbti sostinėje. Studijų metais Lukas dirbo padavėju, sandėlininku, automobilių dalių pardavėju. Tuo metu jis 129 gaudavo ne tik stipendiją, bet ir finansinę paramą iš tėvų. Per šį laikotarpį Lukas sutaupė 1 600 Lt.

Po studijų Lukas rado pardavimų vadybininko darbą; mėnesinis darbo užmokestis – 1 780 Lt. Jis apskaičiavo, jog pigiau yra nuomoti ne butą, o vieną kambarį, todėl šiuo metu gyvena drauge su dar dviem jaunuoliais (kambario nuoma ir mokesčiai – 460 Lt. per mėnesį). Išlaidos maistui, pasak Luko, minimalios, nes namie jis nevalgo: pusryčiams išgeria puodelį kavos ir suvalgo pyragėlį degalinėje (12 Lt), pietums darbovietėje užsisako picą (maždaug 18 Lt) ir kavos (4 Lt), vakarienė jam (ne namuose) dažniausiai kainuoja 14 Lt. Penktadieniais prie šios sumos reikėtų pridėti 3 bokalus alaus (po 7 Lt).

Automobilio kurui, važinėjimui į / iš darbo Lukas per mėnesį išleidžia maždaug 300 Lt. Vaikinas į darbą galėtų eiti pėsčias, bet tada jam reikėtų keltis bent 20 min. anksčiau. Pirmo darbo mėnesio pabaigoje Lukas pastebėjo, kad jo finansinė situacija keista.

Atsakykite į klausimus:

1. Kokio laikotarpio finansinė situacija apibūdinama Luko atveju (trukmė)?

Neatsakyta į privalomą klausimą

2. Kiek pinigų (pajamų) Lukas turėjo laikotarpio pradžioje?

Neatsakyta į privalomą klausimą

3. Kiek iš viso pinigų per šį laikotarpį Lukas išleido?

Neatsakyta į privalomą klausimą

4. Kodėl Luko finansinė situacija keista? Kas įvyko?

Neatsakyta į privalomą klausimą

5. Kokių išlaidų Jūs rekomenduotumėte atsisakyti Lukui?

Neatsakyta į privalomą klausimą