41 užduotis
Sprendimo priėmimo modeliai

Atlikdami šią užduotį, Jūs patobulinsite savo kompetenciją priimti karjeros sprendimus.

Perskaitykite jaunuolių pasakojimus ir atpažinkite, koks sprendimo priėmimo modelis dominuoja kiekviename iš jų. Teisingi atsakymai bus parodyti atlikus užduotį.

"Kai man reikėjo nuspręsti, kur ir kokią specialybę studijuoti baigus mokyklą, pasielgiau labai paprastai. Pirmiausia nuėjau į mokyklos karjeros centrą, atsakiau į daugybę konsultantės klausimų, gavau man tinkamų profesijų sąrašą. Tuomet įvertinau savo pažangumo rodiklius, preliminarius egzaminų rezultatus, profesijų perspektyvas, galimybes įstoti į nemokamą vietą ir t. t. Pagal šiuos kriterijus įvertinau visus galimus pasirinkimus ir atmečiau tuos, kurie menkiausiai tenkino kriterijus. Liko du variantai: finansų vadyba ir verslo administravimas. Tada pasiėmiau didelį popieriaus lapą, prie kiekvienos specialybės surašiau visus "už" ir "prieš", suskaičiavau, kur ko daugiau, ir apsisprendžiau. Greitai ir neskausmingai."
- Martynas, pirmo kurso finansų vadybos studentas.

Kokį sprendimo priėmimo modelį naudoja Martynas?
Neatsakyta į privalomą klausimą

"Nemiegu naktimis, o ir dienomis neturiu ramybės. Mane graužia klausimas: kur studijuoti??? Dėl srities lyg ir aišku: rinksiuosi socialinius mokslus, tiksliau – psichologiją. Mano balai aukšti, turėčiau įstoti į bet kurį universitetą. Tik kurį pasirinkti?! Klasės draugai veržiasi į Vilnių, visos "artimos sielos" ketina ten studijuoti... Nesvarbu ką, kad tik Vilniuje... Tėvai pataria geriau rinktis Kauną, nes arčiau namų. O aš jaučiu, kad mano širdis linksta prie Klaipėdos universiteto. Buvau jame per atvirų durų dienas. Nerealus jausmas, tokia gera aura, tokie šviesūs žmonės, o ir dangus, rodos, daug aukštesnis nei mano miestelyje... Kvėpavau ten pilna krūtine. Jaučiu, rinksiuosi Klaipėdą. Taip, tikrai stosiu į Klaipėdos universitetą."
- Milda, dvyliktokė.

Kokį sprendimo priėmimo modelį naudoja Milda?
Neatsakyta į privalomą klausimą

"Kodėl pasirinkau medicinos studijas? Tai buvo mano mamos nerealizuota svajonė. Nuo pat vaikystės ji man kalbėdavo: "Aš negalėjau tapti daktare, nes tuoj po mokyklos baigimo pagimdžiau tave, privalėjau rūpintis šeima. Dėl to tau, dukrele, sudarysiu visas sąlygas, kad galėtum ja tapti". Nors man labiau prie širdies menai, renginių organizavimas, kultūros vadyba, negaliu nuvilti mamos. Studijuoti sunku ir neįdomu, bet privalau pabaigti."
- Gabija, pirmo kurso medicinos studentė.

Kokį sprendimo priėmimo modelį naudoja Gabija?
Neatsakyta į privalomą klausimą