8 užduotis
Man patinka

Atlikdami šią užduotį, Jūs patobulinsite gebėjimus save pažinti ir apmąstysite savo interesus.

Paimkite baltą popieriaus lapą. Pieštuku padalykite jį pusiau. Viena dalis vadinasi "MAN PATINKA", kita dalis – "NEGALIU PAKĘSTI". Atsiribokite nuo išorinių trukdžių, susikaupkite ir būkite sau atviras(-a).

Pirmiausia 10 min. dalyje "MAN PATINKA" rašykite viską, kas Jums teikia malonumą. Jei mintys išseko po 5 min., "pasikapstykite" giliau – gal rasite kažką savitesnio, nepasakyto.

Po to 10 min. skirkite daliai "NEGALIU PAKĘSTI". Jei ir šioje dalyje po 5 min. nebeturite ką rašyti, galite sustoti: ši dalis ne tokia svarbi kaip pirmoji.

Man patinka...
Neatsakyta į privalomą klausimą
Negaliu pakęsti...
Neatsakyta į privalomą klausimą

Kritiškai peržiūrėkite patinkančių dalykų (veiklų?) sąrašą. Išbraukite visus dalykus, susijusius su banaliu fizinių poreikių tenkinimu (man patinka miegoti iki vidurdienio, valgyti picą ir pyragaičius, žiūrėti televizorių, tinginiauti ir pan.). Dabar atidžiau pažvelkite į likusiuosius. Kokius Jūsų interesus atskleidžia šis sąrašas? Ar galima juos kaip nors sugrupuoti? Kokį karjeros kelią pasirinkti, kad galėtumėte visą gyvenimą daryti tik tai, kas patinka?

Neatsakyta į privalomą klausimą

Dabar peržvelkite nemėgstamų dalykų sąrašą. Atmetę tai, kas būdinga beveik kiekvienam (pavyzdžiui, dauguma žmonių negali pakęsti, kai ant jų rėkia), įvertinkite, kuo esate ypatingas. Ar įmanoma išvengti nemėgstamų dalykų karjeros kelyje? Ar turite idėjų, kaip tai padaryti?

Neatsakyta į privalomą klausimą

Yra šešios pagrindinės interesų sritys. Jas išskyrė ir aprašė psichologas J. Holandas. Jo pagrįstoje karjeros pasirinkimo teorijoje siūloma žmones skirstyti pagal polinkį į vieną ar kitą pastovų elgesio tipą, išreiškiantį pagrindinius interesus, polinkius, gebėjimus, tinkančius tam tikroms profesijoms.