34 užduotis
Mano ateities vizija

Atlikdami šią užduotį, Jūs patobulinsite savo kompetenciją adekvačiai kelti karjeros ir gyvenimo tikslus.

Patogiai įsitaisykite, paimkite popieriaus lapą ir rašiklį. Atsipalaiduokite ir leiskite savo minčiai skrieti toli. Pasinerkite į svajonę. Sekite pasakojimą ir atsakykite į klausimus taip, kaip Jums norisi. Nebijokite būti atviri – jei nenorėsite, niekas daugiau, išskyrus Jus pačius, neskaitys užrašytų minčių. Taigi pradedame.

Įsivaizduokite, kaip šiandien vakare atsigulate į savo lovą ir užsnūstate. Jus pažadina ryto saulės spinduliai. Atmerkiate akis... Kažkas kitaip... Pažiūrite į ant sienos kabantį kalendorių. Jis kažkoks keistas, nes rodo 15 metų daugiau nei vakar... Pažvelgiate į veidrodį. Hm... Prieš Jus – suaugusio trisdešimtmečio atvaizdas... Pagaliau suvokiate, kad tai Jūs po penkiolikos metų. Apsidairykite aplinkui. Viską užrašykite.

Kokioje lovoje Jūs nubudote? Koks tai kambarys? Kas miega su Jumis? Gal kitame kambaryje miega vaikai? Kiek jų?

Kur Jūs gyvenate? Koks tai namas? Jei gyvenate bute, kelintame jis aukšte? Kiek kambarių? Ką matote pro savo kambario langą?

Kokiame mieste Jūs gyvenate? Gal tai visai ne miestas, o mažas miestelis? Gal tai net ne miestelis, o vienkiemis gamtos prieglobstyje? Gal tai egzotiška vietelė prie alsuojančio vandenyno? O gal palapinė karo zonoje?

Kokioje šalyje Jūs gyvenate? Kokie šios šalies žmonės? Kokia kalba Jūs kalbate? Kaip jaučiatės, atvėrę langą ir įkvėpę tos šalies rytmečio oro?

Kaip pradedate savo darbo dieną? Lėtai geriate kavą, mėgaudamiesi ryto garsais? O gal lekiate pabėgioti į parką? Gal niekur neskubate ir ketinate voliotis lovoje iki pietų? Ar galite sau tai leisti? Bet gal visai nenorite? Papasakokite viską kuo detaliau...

Šiandien ketvirtadienis. Išsiruošiate į darbą. Kaip į jį keliausite? Dviračiu? Pėsčiomis? Prabangiu automobiliu (gal matote, kokios jis markės ir kokios spalvos)? O gal Jums nereikia eiti į darbą, nes dirbate namuose?

Ką vilkėsite darbe? Gal dalykinį kostiumėlį (kostiumą)? Gal džinsus ir marškinėlius? Gal kokį ypatingą drabužį ar uniformą? Pasistenkite tai pamatyti ir kuo tiksliau aprašyti.

Kokios Jūsų darbo valandos? Nuo 8 iki 17 val.? O gal jos neapibrėžtos, nes dirbate tiek, kiek galite, ir tada, kai tik galite?

Kokioje aplinkoje Jūs dirbate? Gal tai biuras? Gal parkas? Gal didelė įmonė? Gal ta aplinka – tai Jūsų namai?

Ką Jūs dirbate? Bendraujate su žmonėmis? Tvarkote dokumentus? Kažką kuriate? Papasakokite kuo detaliau.

Atėjo pietų metas. Kur Jūs pietaujate? Su kuo? Ką valgote? Kaip atsiskaitote už pietus? O gal Jūsų pietūs – puodelis kavos prie kompiuterio monitoriaus?..

Vakare grįžtate namo (jei buvote išėjęs). Ką veikiate? Su kuo ir kaip leidžiate laiką? Kaip jaučiatės?

Prieš miegą prisėdate prie kompiuterio ir pasitikrinate savo banko sąskaitą. Kiek joje yra pinigų? O gal neturite nei kompiuterio, nei banko sąskaitos? Gal pinigai Jums rūpi mažiausiai, nes gyvenate savo natūriniame ūkyje ir nieko nestokojate?

Atsigulę į lovą pasvajojate apie artėjančias atostogas. Kur ir su kuo keliausite? O gal kaip nors kitaip ilsėsitės? Ką malonaus veiksite? Kokiam hobiui skirsite savo laiką?..

Su tokiomis šviesiomis mintimis užsnūstate ir įmingate. Jus pažadina rytmetiniai spinduliai... Ak, labas rytas! Laikas į mokyklą. Sveiki sugrįžę iš ateities į pačią gražiausią šiandieną :)

Atsakykite į klausimus:

Ką netikėto apie Jus Jums atskleidė šis svajojimo pratimas?

Neatsakyta į privalomą klausimą

Kaip Jūsų ateities vizija dera su anksčiau įvardytomis vertybėmis ir karjeros "inkarais"?

Neatsakyta į privalomą klausimą

Asmeninė ateities vizija – žvilgsnis į vieną ateities dieną ar gyvenimo laikotarpį. Joje matote visas savo gyvenimo sritis, karjera – tik viena iš jų. Asmeninės ateities vizijos analizė padeda įvardyti gyvenimo tikslus (jiems skirta kita šios knygos tema).

Nustatyti karjeros tikslus padeda karjeros vizija, suvokiama kaip žmogaus vaizdiniai ir svajonės apie savo karjeros kelią, kaip nuolatinį asmenybės tobulėjimo ir saviraiškos būdą. Karjeros vizijos turėjimas – tai vienas iš svarbiausių karjeros sėkmę sąlygojančių veiksnių, suteikiančių galimybę maksimaliai susikoncentruoti į tas veiklas, kurios susijusios su turimos vizijos įgyvendinimu.